Çobançeşme Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B Çorlu / Tekirdağ

  • Çorlu / Tekirdağ

  • Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B

Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar. Ortamın nemini dengeler. Elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı vererek eşsiz bir çözüm sunar. Alçıpan yangına dayanıklıdır,esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir. Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

Kolay ve hızlı montaj sağlar, Ekonomiktir, minimum malzemeyle işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar, Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifletir, Mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlar, Tesisat elemanlarını ve diğer görünmesi istenmeyen sistemleri rahatça gizler, Nefes alıp verir, ortamın nemini dengeler, Bakteri üretmezMinimum masraf ve uygulama kolaylığı sağlar.

Bölme duvarın yapılacağı yer çırpı ipi yardımıyla tabanda işaretlendikten sonra, duvar çizgisi şakülle tavana taşınır. Duvar C profillerinin sayısı 60 cm aks aralığına göre hesaplanır. Taban ve tavana DU profilleri, yan duvarlara ise DC profilleri, dübel+vida kullanılarak 60 cm aralıklarla tespit edilir. Dikme olarak kullanılacak olan DC profiller 60 cm aks aralıkları ile DU profilleri arasına yerleştirilir. Alçıpanlar DC profillere 25 mm'lik borazan vidalarla 25 cm aralıkla tespit edilir. Arka yüzün montajına yarım alçıpanla başlanarak iki yüzdeki derzlerin karşılıklı gelmemeleri sağlanır. Alçıpan ek yerlerine derz bandı çekildikten sonra aynı yerlere derz dolgu alçısı uygulanır. Duvarlar saten alçı uygulamasına ve diğer dekoratif uygulamalara uygun şekilde teslim edilir.